San Francisco Bay Area Curling Club

Bay Area, CA

Barnes (3-1)
Dias (3-1)
Don't Give a Sheet (1-2)
Electric Slide (3-2)
Fraley (4-1)
LaCaille (1-2)
Mina (1-2)
Muyo (1-2)
Rhode (1-3)
Team 'Murica (0-3)
Team DL (2-2)
Wiesen (4-1)
Wolf (0-3)
Ye! (2-2)

Draw 1: A4 - Winner: Electric Slide (10 - 3)
Fri 4/17 4:00pm - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Electric Slide
SFBACC
2 0 1 3 3 1 X X 10
Fraley
SFBACC
0 3 0 0 0 0 X X 3

Draw 1: A3 - Winner: Dias (10 - 2)
Fri 4/17 4:00pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Dias
SFBACC
4 0 1 1 0 1 3 X 10
Slippery When Wet
Evergreen
0 1 0 0 1 0 0 X 2

Draw 1: A2 - Winner: LaCaille (9 - 3)
Fri 4/17 4:00pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Legion of Broom
Boise
0 1 0 0 1 1 0 0 3
LaCaille
SFBACC
2 0 3 1 0 0 2 1 9

Draw 1: A1 - Winner: Fellowship of the Rock (8 - 7)
Fri 4/17 4:00pm - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Fellowship of the Rock
Missoula
0 2 0 0 4 2 0 0 8
Team 'Murica
SFBACC
1 0 2 1 0 0 1 2 7

Draw 2: A8 - Winner: Team DL (5 - 4)
Sat 4/18 8:00am - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Team DL
SFBACC
0 1 0 0 2 1 1 X 5
Wolf
SFBACC
2 0 1 1 0 0 0 X 4

Draw 2: A6 - Winner: Wiesen (8 - 8)
Sat 4/18 8:00am - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Wiesen
SFBACC
2 0 2 0 1 0 3 X 8
Olander
Hollywood
0 3 0 4 0 1 0 X 8

Draw 2: A9 - Winner: Waddington (11 - 0)
Sat 4/18 8:00am - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Rhode
SFBACC
0 0 0 0 0 0 0 X 0
Waddington
OC
2 1 1 3 2 1 1 X 11

Draw 2: A7 - Winner: Ye! (6 - 4)
Sat 4/18 8:00am - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Grimsrud
Boise
2 0 0 1 0 1 0 X 4
Ye!
Composite
0 1 2 0 2 0 1 X 6

Draw 2: A5 - Winner: Muyo (10 - 5)
Sat 4/18 8:00am - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Muyo
SFBACC
2 0 1 0 2 0 5 X 10
Mean Curls
Hollywood
0 1 0 3 0 1 0 X 5

Draw 3: B1 - Winner: Legion of Broom by tie-breaker
Sat 4/18 10:30am - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Legion of Broom
Boise
0 3 0 1 0 1 1 0 6
Team 'Murica
SFBACC
2 0 1 0 1 0 0 2 6

Draw 3: B2 - Winner: Fraley (7 - 5)
Sat 4/18 10:30am - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Fraley
SFBACC
0 1 1 1 0 1 3 X 7
Slippery When Wet
Evergreen
4 0 0 0 1 0 0 X 5

Draw 3: A12 - Winner: Barnes (16 - 2)
Sat 4/18 10:30am - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Barnes
SFBACC
1 0 3 1 2 3 6 X 16
Don't Give a Sheet
SFBACC
0 2 0 0 0 0 0 X 2

Draw 3: A11 - Winner: Mina (10 - 1)
Sat 4/18 10:30am - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mina
SFBACC
2 0 2 1 1 2 2 X 10
Holy Rolling Stone
Hollywood
0 1 0 0 0 0 0 X 1

Draw 4: A14 - Winner: Dias by tie-breaker
Sat 4/18 1:00pm - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Electric Slide
SFBACC
2 0 0 0 1 2 0 1 6
Dias
SFBACC
0 2 1 2 0 0 1 0 6

Draw 4: A15 - Winner: Wiesen (11 - 1)
Sat 4/18 1:00pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Muyo
SFBACC
1 0 0 0 0 X X X 1
Wiesen
SFBACC
0 4 2 4 1 X X X 11

Draw 4: B4 - Winner: Grimsrud (6 - 4)
Sat 4/18 1:00pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Wolf
SFBACC
1 1 1 0 0 0 0 1 4
Grimsrud
Boise
0 0 0 1 2 2 1 0 6

Draw 4: A13 - Winner: Fellowship of the Rock (7 - 6)
Sat 4/18 1:00pm - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
LaCaille
SFBACC
1 2 1 0 1 0 0 1 6
Fellowship of the Rock
Missoula
0 0 0 2 0 2 3 0 7

Draw 5: A18 - Winner: Barnes (13 - 0)
Sat 4/18 3:30pm - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mina
SFBACC
0 0 0 0 0 X X X 0
Barnes
SFBACC
2 2 3 1 5 X X X 13

Draw 5: B6 - Winner: Don't Give a Sheet (11 - 2)
Sat 4/18 3:30pm - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Holy Rolling Stone
Hollywood
1 1 0 0 0 0 0 0 2
Don't Give a Sheet
SFBACC
0 0 3 1 1 1 3 2 11

Draw 5: B5 - Winner: Lieberman (7 - 5)
Sat 4/18 3:30pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Rhode
SFBACC
1 1 0 1 1 0 1 0 5
Lieberman
Hollywood
0 0 1 0 0 4 0 2 7

Draw 5: A16 - Winner: Ye! (11 - 2)
Sat 4/18 3:30pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Team DL
SFBACC
0 0 1 1 0 0 0 X 2
Ye!
Composite
1 3 0 0 4 2 1 X 11

Draw 6: A19 - Winner: Dias (7 - 3)
Sat 4/18 7:00pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Fellowship of the Rock
Missoula
0 0 1 2 0 0 0 X 3
Dias
SFBACC
1 2 0 0 2 1 1 X 7

Draw 6: C1 - Winner: Slippery When Wet (9 - 2)
Sat 4/18 7:00pm - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Slippery When Wet
Evergreen
1 0 3 4 1 X X X 9
Team 'Murica
SFBACC
0 2 0 0 0 X X X 2

Draw 6: C2 - Winner: Mean Curls (8 - 6)
Sat 4/18 7:00pm - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Wolf
SFBACC
0 3 0 0 0 1 0 2 6
Mean Curls
Hollywood
1 0 2 1 3 0 1 0 8

Draw 6: B7 - Winner: Fraley (8 - 3)
Sat 4/18 7:00pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Fraley
SFBACC
1 0 1 0 2 1 1 2 8
Legion of Broom
Boise
0 1 0 2 0 0 0 0 3

Draw 7: C4 - Winner: Electric Slide (8 - 6)
Sat 4/18 9:30pm - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
LaCaille
SFBACC
0 1 0 1 1 2 1 0 6
Electric Slide
SFBACC
2 0 4 0 0 0 0 2 8

Draw 7: A21 - Winner: Waddington (8 - 6)
Sat 4/18 9:30pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Barnes
SFBACC
0 1 0 3 0 2 0 0 6
Waddington
OC
3 0 1 0 2 0 1 1 8

Draw 7: B9 - Winner: Lieberman (12 - 4)
Sat 4/18 9:30pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Don't Give a Sheet
SFBACC
0 0 0 1 3 0 X X 4
Lieberman
Hollywood
2 4 1 0 0 5 X X 12

Draw 7: A20 - Winner: Wiesen (10 - 2)
Sat 4/18 9:30pm - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Wiesen
SFBACC
4 2 1 0 2 1 X X 10
Ye!
Composite
0 0 0 2 0 0 X X 2

Draw 7: C3 - Winner: Rhode (6 - 2)
Sat 4/18 9:30pm - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Holy Rolling Stone
Hollywood
0 0 1 1 0 X X X 2
Rhode
SFBACC
3 2 0 0 1 X X X 6

Draw 8: C8 - Winner: Electric Slide (6 - 0)
Sun 4/19 7:00am - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Rhode
SFBACC
0 0 0 0 0 X X X 0
Electric Slide
SFBACC
1 1 1 1 2 X X X 6

Draw 8: C5 - Winner: Team DL (9 - 8)
Sun 4/19 7:00am - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Muyo
SFBACC
0 2 3 0 2 0 1 0 8
Team DL
SFBACC
2 0 0 3 0 1 0 3 9

Draw 8: C6 - Winner: Prowd (9 - 1)
Sun 4/19 7:00am - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Prowd
Wine Country
1 2 1 2 0 3 X X 9
Mina
SFBACC
0 0 0 0 1 0 X X 1

Semis: C9 - Winner: Prowd (6 - 3)
Sun 4/19 10:30am - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Prowd
Wine Country
0 1 0 1 2 0 2 X 6
Team DL
SFBACC
1 0 1 0 0 1 0 X 3

Semis: A22 - Winner: Wiesen (12 - 3)
Sun 4/19 10:30am - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Dias
SFBACC
0 0 2 1 0 0 0 X 3
Wiesen
SFBACC
1 2 0 0 4 2 3 X 12

Semis: B10 - Winner: Fraley (9 - 6)
Sun 4/19 10:30am - Sheet 5

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lieberman
Hollywood
3 0 1 0 2 0 0 0 6
Fraley
SFBACC
0 1 0 1 0 2 4 1 9

Finals: A23 - Winner: Waddington (7 - 4)
Sun 4/19 2:30pm - Sheet 3

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Waddington
OC
0 1 0 2 1 2 1 X 7
Wiesen
SFBACC
1 0 3 0 0 0 0 X 4

Finals: D2 - Winner: Barnes (9 - 0)
Sun 4/19 2:30pm - Sheet 1

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Barnes
SFBACC
1 4 3 1 X X X X 9
Ye!
Composite
0 0 0 0 X X X X 0

Finals: C10 - Winner: Prowd (8 - 3)
Sun 4/19 2:30pm - Sheet 4

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Prowd
Wine Country
3 1 0 0 2 1 1 X 8
Electric Slide
SFBACC
0 0 1 2 0 0 0 X 3

Finals: B11 - Winner: Fraley by tie-breaker
Sun 4/19 2:30pm - Sheet 2

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Final
Grimsrud
Boise
1 0 1 2 0 0 2 0 0 6
Fraley
SFBACC
0 1 0 0 1 1 0 3 0 6