Coyotes Curling Club

Tempe, AZ

Advanced Mixology (1-1, DSC: N/A)
Dr J and the Hogliners (3-1, DSC: N/A)
GallaMarsh (1-2, DSC: N/A)
Hedge (0-2, DSC: N/A)
Holy Sheet (0-2, DSC: N/A)
Mixed Up (3-1, DSC: N/A)
Puddles Curling Party (0-3, DSC: N/A)
Punxsutawney Peels (3-0, DSC: N/A)
Read 'Em and Sweep (1-2, DSC: N/A)
Sask Rocks (3-1, DSC: N/A)
Stephens (1-3, DSC: N/A)
Stone Cyclone (2-3, DSC: N/A)
Team Brrrrrton (4-1, DSC: N/A)

Draw 1: 100 - Winner: Stone Cyclone (9 - 4)
Fri 2/2 2:30pm MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Stone Cyclone
Coyotes
*0 0 0 1 2 3 3 X 9
Canucklheads
Cremona
2 1 1 0 0 0 0 X 4

Draw 1: 101 - Winner: Advanced Mixology (7 - 5)
Fri 2/2 2:30pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Puddles Curling Party
Coyotes
*1 0 2 1 0 1 0 0 5
Advanced Mixology
Coyotes
0 1 0 0 2 0 3 1 7

Draw 1: 102 - Winner: Punxsutawney Peels (9 - 5)
Fri 2/2 2:30pm MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Punxsutawney Peels
Coyotes
*2 1 0 4 0 0 2 X 9
Zinkiew
Kerry Park
0 0 1 0 2 2 0 X 5

Draw 2: 104 - Winner: Mixed Up (6 - 5)
Fri 2/2 5:00pm MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Hedge
Coyotes
0 0 0 0 1 1 1 2 5
Mixed Up
Coyotes
*2 1 2 1 0 0 0 0 6

Draw 2: 105 - Winner: Dr J and the Hogliners (7 - 4)
Fri 2/2 5:00pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Dr J and the Hogliners
Coyotes
0 3 1 0 2 1 0 X 7
Stephens
Coyotes
*1 0 0 2 0 0 1 X 4

Draw 2: 103 - Winner: Fahselt (7 - 3)
Fri 2/2 5:00pm MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Holy Sheet
Coyotes, Palmetto, Bowling Green
*0 0 1 0 2 0 X X 3
Fahselt
Creston
2 2 0 1 0 2 X X 7

Draw 3: 200 - Winner: Zinkiew (6 - 5)
Fri 2/2 7:30pm MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Zinkiew
Kerry Park
*1 0 1 0 0 3 0 1 6
Puddles Curling Party
Coyotes
0 1 0 2 1 0 1 0 5

Draw 3: 106 - Winner: Team Brrrrrton (10 - 2)
Fri 2/2 7:30pm MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Team Brrrrrton
Coyotes
*1 3 1 0 5 X X X 10
Read 'Em and Sweep
Duluth, Coyotes, SFBACC
0 0 0 2 0 X X X 2

Draw 3: 107 - Winner: Shuttleworth (10 - 3)
Fri 2/2 7:30pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Sask Rocks
Young, Coyotes
*0 0 0 2 1 0 X X 3
Shuttleworth
Evergreen
2 2 4 0 0 2 X X 10

Draw 3: 108 - Winner: GallaMarsh (13 - 8)
Fri 2/2 7:30pm MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
GallaMarsh
Coyotes
*5 0 2 0 3 0 0 3 13
Stone Cyclone
Coyotes
0 3 0 2 0 3 0 0 8

Draw 4: 202
Sat 2/3 8:00am MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Holy Sheet
Coyotes, Palmetto, Bowling Green
*1 4 2 1         8
Hedge
Coyotes
0 0 0 0       0

Draw 4: 109
Sat 2/3 8:00am MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Punxsutawney Peels
Coyotes
0 1 2 0 0 2 4   9
Advanced Mixology
Coyotes
*1 0 0 0 2 0 0 3

Draw 4: 110
Sat 2/3 8:00am MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fahselt
Creston
3 4 0 0 2 1 0 10
Mixed Up
Coyotes
*0 0 3 3 0 0 1   7

Draw 5 : 203 - Winner: Read 'Em and Sweep (10 - 9)
Sat 2/3 10:15am MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Stephens
Coyotes
*2 4 0 0 1 0 2 0 9
Read 'Em and Sweep
Duluth, Coyotes, SFBACC
0 0 5 2 0 2 0 1 10

Draw 5 : 112 - Winner: Shuttleworth (7 - 2)
Sat 2/3 10:15am MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Shuttleworth
Evergreen
1 0 2 1 0 1 2 X 7
GallaMarsh
Coyotes
*0 1 0 0 1 0 0 X 2

Draw 5 : 111 - Winner: Dr J and the Hogliners (8 - 1)
Sat 2/3 10:15am MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Dr J and the Hogliners
Coyotes
*0 3 0 2 3 X X X 8
Team Brrrrrton
Coyotes
0 0 1 0 0 X X X 1

Draw 6: 300 - Winner: Stephens (6 - 2)
Sat 2/3 1:15pm MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Hedge
Coyotes
*1 0 0 1 0 X X X 2
Stephens
Coyotes
0 2 3 0 1 X X X 6

Draw 6: 204 - Winner: Sask Rocks (9 - 4)
Sat 2/3 1:15pm MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Sask Rocks
Young, Coyotes
4 0 3 0 2 0 0 X 9
Stone Cyclone
Coyotes
*0 0 0 1 0 2 1 X 4

Draw 6: 301 - Winner: Mixed Up (6 - 4)
Sat 2/3 1:15pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Advanced Mixology
Coyotes
0 1 0 1 0 2 0 0 4
Mixed Up
Coyotes
*1 0 1 0 1 0 2 1 6

Draw 6: 113 - Winner: Punxsutawney Peels (10 - 5)
Sat 2/3 1:15pm MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Punxsutawney Peels
Coyotes
*1 0 3 2 0 4 X X 10
Fahselt
Creston
0 1 0 0 4 0 X X 5

Draw 7: 114 - Winner: Dr J and the Hogliners (9 - 7)
Sat 2/3 3:30pm MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Final
Dr J and the Hogliners
Coyotes
*1 2 0 1 0 2 0 1 2 9
Shuttleworth
Evergreen
0 0 3 0 2 0 2 0 0 7

Draw 7: 302 - Winner: Stone Cyclone (7 - 2)
Sat 2/3 3:30pm MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Puddles Curling Party
Coyotes
*0 0 1 0 1 0 0 X 2
Stone Cyclone
Coyotes
1 0 0 3 0 2 1 X 7

Draw 7: 303 - Winner: Canucklheads (6 - 3)
Sat 2/3 3:30pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Canucklheads
Cremona
*0 3 1 0 2 0 X X 6
Stephens
Coyotes
1 0 0 1 0 1 X X 3

Draw 7: 304 - Winner: Team Brrrrrton (7 - 3)
Sat 2/3 3:30pm MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Team Brrrrrton
Coyotes
*1 0 1 3 0 0 2 X 7
GallaMarsh
Coyotes
0 1 0 0 1 1 0 X 3

Draw 8: 205 (Second Event Semi Final) - Winner: Zinkiew (10 - 1)
Sun 2/4 9:00am MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Holy Sheet
Coyotes, Palmetto, Bowling Green
*0 0 1 0 0 X X X 1
Zinkiew
Kerry Park
2 2 0 3 3 X X X 10

Draw 8: 306 (Third Event Semi Final) - Winner: Team Brrrrrton (9 - 5)
Sun 2/4 9:00am MST - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Team Brrrrrton
Coyotes
*3 1 0 0 1 0 4 X 9
Canucklheads
Cremona
0 0 2 2 0 1 0 X 5

Draw 8: 206 (Second Event Semi Final) - Winner: Sask Rocks (8 - 4)
Sun 2/4 9:00am MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Read 'Em and Sweep
Duluth, Coyotes, SFBACC
*0 1 0 2 0 1 0 X 4
Sask Rocks
Young, Coyotes
1 0 2 0 3 0 2 X 8

Draw 8: 305 (Third Event Semi Final) - Winner: Mixed Up (6 - 5)
Sun 2/4 9:00am MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mixed Up
Coyotes
0 1 0 1 0 0 2 2 6
Stone Cyclone
Coyotes
*1 0 2 0 1 1 0 0 5

Draw 9: 115 (First Event Finals) - Winner: Punxsutawney Peels (8 - 7)
Sun 2/4 12:00pm MST - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Punxsutawney Peels
Coyotes
*0 2 0 3 1 0 2 0 8
Dr J and the Hogliners
Coyotes
2 0 3 0 0 1 0 1 7

Draw 9: 307 (Third Event Finals) - Winner: Team Brrrrrton (9 - 4)
Sun 2/4 12:00pm MST - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mixed Up
Coyotes
*2 0 1 0 1 0 0 X 4
Team Brrrrrton
Coyotes
0 4 0 3 0 1 1 X 9

Draw 9: 207 (Second Event Finals) - Winner: Sask Rocks (6 - 5)
Sun 2/4 12:00pm MST - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Zinkiew
Kerry Park
*0 0 0 1 0 0 3 1 5
Sask Rocks
Young, Coyotes
2 1 1 0 1 1 0 0 6