Draw Schedule

 Sheet 1Sheet 2Sheet 3Sheet 4Sheet 5
Draw 1
Fri 8/29
7:00am
Pool A
Hazard (Lake Tahoe) vs. Hartman (Wine Country)
Pool A
Hamilton (Hollywood) vs. Mina (SFBACC/OC)
Pool B
Baird (Coyotes) vs. Aultman (SFBACC)
Pool B
Prowd (Wine Country) vs. Houser (OC)
Pool C
Funk (Lethbridge) vs. Gee (Wine Country)
Draw 2
Fri 8/29
9:15am
Pool C
Patrick (SFBACC) vs. Wiesen (SFBACC)
Pool D
Matras (Coyotes) vs. Gardner (Lake Tahoe)
Pool D
Mansell (SFBACC) vs. Eason (Wine Country)
Pool E
Endicott (San Diego) vs. Tegan (Wine Country)
Pool E
Markowski (Wine Country) vs. Gong (SFBACC)
Draw 3
Fri 8/29
11:30am
Pool F
McCormick (Pardeeville) vs. Conway (OC)
Pool F
Vanderpost (Wine Country) vs. Oller (SFBACC)
Pool G
Smith (OC) vs. Kelly (Wine Country)
Pool G
Altus (SFBACC) vs. Barajas (SFBACC)
Pool H
McBride (OC) vs. Sidney (Lake Tahoe)
Draw 4
Fri 8/29
1:45pm
Pool H
Seeger (SFBACC) vs. Tudor (Wine Country/SFBACC)
Pool I
Peet (Creston) vs. Poole (Lake Tahoe)
Pool I
Messier (Hollywood) vs. Diamond (SFBACC)
Pool J
Vandevalk (SFBACC) vs. Fraley (SFBACC/Wine Country)
Pool A
Hazard (Lake Tahoe) vs. Mina (SFBACC/OC)
Draw 5
Fri 8/29
5:15pm
Pool B
Baird (Coyotes) vs. Houser (OC)
Pool B
Prowd (Wine Country) vs. Aultman (SFBACC)
Pool A
Hamilton (Hollywood) vs. Hartman (Wine Country)
Pool C
Patrick (SFBACC) vs. Gee (Wine Country)
Pool D
Matras (Coyotes) vs. Eason (Wine Country)
Draw 6
Fri 8/29
7:30pm
Pool E
Markowski (Wine Country) vs. Tegan (Wine Country)
Pool C
Funk (Lethbridge) vs. Wiesen (SFBACC)
Pool E
Endicott (San Diego) vs. Gong (SFBACC)
Pool J
Fenson (Bemidji) vs. Walsh (SFBACC)
Pool D
Mansell (SFBACC) vs. Gardner (Lake Tahoe)
Draw 7
Fri 8/29
9:45pm
Pool G
Smith (OC) vs. Barajas (SFBACC)
Pool G
Altus (SFBACC) vs. Kelly (Wine Country)
Pool F
McCormick (Pardeeville) vs. Oller (SFBACC)
Pool H
McBride (OC) vs. Tudor (Wine Country/SFBACC)
Pool F
Vanderpost (Wine Country) vs. Conway (OC)
Draw 8
Sat 8/30
12:00am
Pool I
Peet (Creston) vs. Diamond (SFBACC)
Pool H
Seeger (SFBACC) vs. Sidney (Lake Tahoe)
Pool J
Fenson (Bemidji) vs. Fraley (SFBACC/Wine Country)
Pool I
Messier (Hollywood) vs. Poole (Lake Tahoe)
Pool J
Vandevalk (SFBACC) vs. Walsh (SFBACC)
Draw 9
Sat 8/30
7:00am
Pool C
Wiesen (SFBACC) vs. Gee (Wine Country)
Pool D
Eason (Wine Country) vs. Gardner (Lake Tahoe)
Pool E
Endicott (San Diego) vs. Markowski (Wine Country)
Pool D
Matras (Coyotes) vs. Mansell (SFBACC)
Pool E
Gong (SFBACC) vs. Tegan (Wine Country)
Draw 10
Sat 8/30
9:15am
Pool A
Mina (SFBACC/OC) vs. Hartman (Wine Country)
Pool C
Funk (Lethbridge) vs. Patrick (SFBACC)
Pool B
Baird (Coyotes) vs. Prowd (Wine Country)
Pool A
Hazard (Lake Tahoe) vs. Hamilton (Hollywood)
Pool B
Houser (OC) vs. Aultman (SFBACC)
Draw 11
Sat 8/30
11:30am
Pool H
Tudor (Wine Country/SFBACC) vs. Sidney (Lake Tahoe)
Pool F
Oller (SFBACC) vs. Conway (OC)
Pool G
Smith (OC) vs. Altus (SFBACC)
Pool F
McCormick (Pardeeville) vs. Vanderpost (Wine Country)
Pool G
Barajas (SFBACC) vs. Kelly (Wine Country)
Draw 12
Sat 8/30
1:45pm
Pool J
Fraley (SFBACC/Wine Country) vs. Walsh (SFBACC)
Pool J
Fenson (Bemidji) vs. Vandevalk (SFBACC)
Pool H
McBride (OC) vs. Seeger (SFBACC)
Pool I
Peet (Creston) vs. Messier (Hollywood)
Pool I
Diamond (SFBACC) vs. Poole (Lake Tahoe)
Draw 13
Sat 8/30
5:00pm
(A-7) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 3
TBD vs. TBD
W→A-12
(A-4) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 4
TBD vs. TBD
W→A-10
(A-5) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 2
TBD vs. TBD
W→A-11
(A-1) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 1
TBD vs. TBD
W→A-9
(A-3) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 4
TBD vs. TBD
W→A-10
Draw 14
Sat 8/30
7:15pm
(B-1) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 5
TBD vs. TBD
W→B-9
(B-2) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 5
TBD vs. TBD
W→B-9
(A-2) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 1
TBD vs. TBD
W→A-9
(A-6) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 2
TBD vs. TBD
W→A-11
(A-8) Winner: Sun 8/31 7:00am, Sheet 3
TBD vs. TBD
W→A-12
Draw 15
Sat 8/30
9:30pm
(B-5) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 2
TBD vs. TBD
W→B-11
(B-3) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 1
TBD vs. TBD
W→B-10
(B-6) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 2
TBD vs. TBD
W→B-11
(B-4) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 1
TBD vs. TBD
W→B-10
(B-8) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 4
TBD vs. TBD
W→B-12
Draw 16
Sat 8/30
11:45pm
(C-1) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 3
TBD vs. TBD
W→C-5
(C-4) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 5
TBD vs. TBD
W→C-6
(B-7) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 4
TBD vs. TBD
W→B-12
(C-3) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 5
TBD vs. TBD
W→C-6
(C-2) Winner: Sun 8/31 9:30am, Sheet 3
TBD vs. TBD
W→C-5
Draw 17
Sun 8/31
7:00am
(A-9) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 2
(W)A-1 vs. (W)A-2
W→A-13
(A-11) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 4
(W)A-5 vs. (W)A-6
W→A-14
(A-12) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 4
(W)A-7 vs. (W)A-8
W→A-14
(A-10) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 2
(W)A-4 vs. (W)A-3
W→A-13
(B-9) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 3
(W)B-1 vs. (W)B-2
W→B-13
Draw 18
Sun 8/31
9:30am
(B-10) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 3
(W)B-3 vs. (W)B-4
W→B-13
(B-11) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 5
(W)B-5 vs. (W)B-6
W→B-14
(C-5) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 2; Loser: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 1
(W)C-1 vs. (W)C-2
W→C-7, L→C-8
(B-12) Winner: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 5
(W)B-8 vs. (W)B-7
W→B-14
(C-6) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 2; Loser: Sun 8/31 12:00pm, Sheet 1
(W)C-4 vs. (W)C-3
W→C-7, L→C-8
Draw 19
Sun 8/31
12:00pm
(C-8) Lakeside Beverages Consolation "C" Event
(L)C-5 vs. (L)C-6
(A-13) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 3; Loser: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 5
(W)A-9 vs. (W)A-10
W→A-15, L→A-16
(B-13) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 4; Loser: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 1
(W)B-9 vs. (W)B-10
W→B-15, L→B-16
(A-14) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 3; Loser: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 5
(W)A-11 vs. (W)A-12
W→A-15, L→A-16
(B-14) Winner: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 4; Loser: Sun 8/31 2:30pm, Sheet 1
(W)B-11 vs. (W)B-12
W→B-15, L→B-16
Draw 20
Sun 8/31
2:30pm
(B-16) Lakeside Beverages Consolation "B" Event
(L)B-13 vs. (L)B-14
(C-7) Work Sauvignon Blanc "C" Final
(W)C-5 vs. (W)C-6
(A-15) Jordan Cabernet Championship Match
(W)A-13 vs. (W)A-14
(B-15) Jordan Chardonnay "B" Final
(W)B-13 vs. (W)B-14
(A-16) Lakeside Beverages Consolation "A" Event
(L)A-13 vs. (L)A-14